Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie uniknie kary za przestępstwa z przeszłości

Data publikacji 30.07.2015

Kryminalni z komisariatu w Chełmży dzięki doskonałemu rozpoznaniu zatrzymali poszukiwanego przez sądy w Toruniu i Bydgoszczy 28-latka. Mężczyzna od kilku lat przebywał za granicą i ukrywał się przed organami ścigania. W noc poprzedzającą zatrzymanie wrócił do kraju. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe kilka lat, odsiadując wyroki za rozbój i inne przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości.

Wczoraj (29.07.15) rano kryminalni z komisariatu w Chełmży (pow. toruński) w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Zławieś Wielka zatrzymali poszukiwanego 28-latka. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna, który od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania za granicą, mógł powrócić do kraju. Kiedy policjanci zjawili się pod drzwiami jego domu, początkowo nikt nie chciał otworzyć. Po jakimś czasie domownicy przez zamknięte drzwi próbowali wmówić policjantom, że poszukiwanego mężczyzny nie ma w domu. Kryminalni nie dali wiary tym zapewnieniom. Gdy weszli do środka zastali tam poszukiwanego 28-latka.

Okazało się, że mężczyzna tej samej nocy przyjechał z zagranicy do rodzinnego domu. Trafił prosto do policyjnej celi. Był poszukiwany listami gończymi przez sądy w Toruniu i Bydgoszczy. Ciążą na nim wyroki kilkuletniego więzienia za napad na stację paliw w Strzyżawie pod Bydgoszczą w 2011 roku (link do informacji ►), prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz paserstwo.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony