Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Egzotyczny wąż na wrocławskim osiedlu

Data publikacji 12.08.2015

Wrocławscy funkcjonariusze podjęli nietypową interwencję dotyczącą egzotycznego węża. Jeden z mężczyzn wychodząc do pracy zauważył przed bramą około 1,5 metrowego, pełznącego gada koloru czerwono-czarnego. Natychmiast powiadomił Policję. Teren został odgrodzony, gdyż do końca nie było wiadomo czy mamy do czynienia z jadowitym gadem. Po schwytaniu okazało się, że jest to wąż mleczny niegroźny dla człowieka.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna 11 sierpnia br. otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że przy jednym z osiedlowych bloków na chodniku znajduje się około 1,5 metrowy wąż koloru czarno-czerwonego. Mężczyzna zauważył go, gdy wychodził z domu do pracy. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce okazało się, że gad schował się w norze, na trawniku, tuż przy bloku. W związku z tym, że egzotyczny wąż nie był dokładnie rozpoznany i nie wiadomo było czy ten konkretny gatunek jest jadowity, podjęto wzmożone środki ostrożności.

Cały teren został zabezpieczony i ogrodzony przez policjantów. Informacja o nietypowej interwencji została przekazana do innych służb zajmujących się zwierzętami. Na miejscu zjawił się również pracownik schroniska z odpowiednim sprzętem do pochwycenia „zbiega”. Niestety ze względu na to, że gad schował się w głębokiej norze potrzebna była pomoc strażaków, którzy przekopali teren. Wąż został schwytany i zabrany przez pracownika Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na szczęście okazało się, że jest to wąż mleczny, który jest niegroźny dla człowieka.

(KWP Wrocław / dpb)

  • Poszukiwanie węża na wrocławskim osiedlu
  • Zabezpieczony teren poszukiwań węża
  • Schwytany wąż mleczny
Powrót na górę strony