Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy policjanci w Londynie – kontynuacja projektu dotyczącego wsparcia funkcjonariuszy brytyjskich

Data publikacji 08.09.2015

W dniu 8 września br. w ramach realizacji wspólnego projektu z Policją Metropolitalną m. Londyn (Metropolitan Police Service - MPS) do stolicy Wielkiej Brytanii wyruszył pierwszy dwuosobowy zespół policjantów reprezentujących Komendę Główną Policji oraz Centralne Biuro Śledcze Policji.

Przedmiotowe przedsięwzięcie jest kontynuacją prowadzonego od października 2013 roku projektu pn. "Zespół Policyjny II - operacja Nexus" i dotyczy głównie wsparcia przez polskich funkcjonariuszy policjantów brytyjskich w określonych obszarach zwalczania przestępczości kryminalnej oraz w zakresie poszukiwania osób.

Obecny projekt, realizowany do 2016 roku, zakłada delegowanie do MPS łącznie sześciu funkcjonariuszy polskiej Policji reprezentujących piony kryminalne.

Dotychczas polscy policjanci podczas służby w Londynie przyczynili się m.in. do wykrycia sprawców zabójstw, zgwałceń, kradzieży pojazdów oraz doprowadzili do zatrzymania wielu osób poszukiwanych na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Kontynuacja projektu jest ściśle związana z wysoką oceną przez stronę brytyjską polskich funkcjonariuszy, delegowanych dotychczas do Londynu i w całości finansowana przez MPS.

(BMWP KGP/ mw)

 

Powrót na górę strony