Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki sprawnym działaniom służby dyżurnej i współpracy międzynarodowej Policji pomoc przyszła na czas

Data publikacji 01.10.2015

Szybka reakcja policjantów ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przeprowadzone ustalenia i przekazanie informacji funkcjonariuszom w Szwajcarii, najprawdopodobniej zapobiegły tragedii. Funkcjonariusze niemalże w ostatniej chwili dotarli do mieszkającej tam młodej kobiety, która podjęła próbę targnięcia się na własne życie. Dzięki udzielonej w porę pomocy, trafiła ona do szpitala, gdzie została przekazana pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło minionej nocy. Służba dyżurna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przed godziną 23.00 uzyskała telefoniczną informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi o tym, że młoda kobieta - Polka mieszkająca w Szwajcarii – najprawdopodobniej chce targnąć się na własne życie. Informację tę przekazała rodzina kobiety.

Dyżurny dolnośląskiej Policji niezwłocznie nawiązał kontakt z rodziną zamieszkałą na terenie powiatu wrocławskiego. Uzyskane informacje, za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji, policjanci z Wrocławia przekazali natychmiast funkcjonariuszom w Szwajcarii.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przeprowadzonym ustaleniom i przekazaniu informacji do Szwajcarii, tamtejsi policjanci w porę dotarli do miejsca zamieszkania na szczęście przytomnej kobiety, która jak twierdziła zażyła sporą ilość tabletek. Dzięki udzielonej w porę pomocy, trafiła ona do szpitala, gdzie została przekazana pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony