Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierownictwo WSPol na VII Międzynarodowym Forum Policji w Pekinie

Data publikacji 20.10.2015

W VII Międzynarodowym Forum Policji w Pekinie udział biorą eksperci m.in. z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Insp. dr Piotr Bogdalski oraz insp. dr Danuta Bukowiecka wystąpią na forum i przybliżą uczestnikom z całego świata nowoczesne rozwiązania stosowane w szkoleniu polskiej Policji, a także uwarunkowania prawne stosowania środków przymusu bezpośredniego przez polską Policję.

W dniach 18-24.10.2015 r. insp. dr Piotr Bogdalski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz insp. dr Danuta Bukowiecka – Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie biorą udział w VII Międzynarodowym Forum Policji poświęconemu międzynarodowej wymianie wiedzy i doświadczeń oraz prezentacji osiągnięć i wyników badań naukowych z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Tematem przewodnim forum jest budowanie praworządności w procesie modernizacji Policji. W ramach sesji plenarnej wyodrębniono trzy tematy wiodące. Pierwszy dotyczy problematyki zarządzania i standaryzacji w służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny, drugi problemów i strategii w zatrudnianiu służb wspierających (pomocniczych) w Policji, trzeci problemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa policjantów. Następnie odbędą się cztery panele tematyczne, podczas których przewidziane są wystąpienia przedstawicieli strony polskiej.

Insp. Dr Piotr Bogdalski zaprezentuje nowoczesne rozwiązania stosowane w  szkoleniu polskiej Policji na przykładzie wykorzystania symulatorów do szkoleń specjalistycznych. Natomiast  insp. dr Danuta Bukowiecka wystąpi z prezentacją nt.: Uwarunkowania prawne stosowania środków przymusu bezpośredniego przez polską Policję w kontekście bezpieczeństwa osobistego policjanta.

W VII Międzynarodowym Forum Policji w Pekinie udział biorą przedstawiciele zaproszonych państw oraz eksperci z zakresu bezpieczeństwa publicznego z: Afganistanu, Australii, Kanady, Danii, Francji, Korei, Mongolii, Nowej Zelandii, Polski, Rosji, Serbii, Singapuru, Hiszpanii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych oraz Chin.

Przedsięwzięcie, w którym uczestniczy Kierownictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie realizowane jest na zaproszenie strony chińskiej - Chińskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie (People’s Public Security University of China).

WSPOL Szczytno / ig

Powrót na górę strony