Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego ENA

Data publikacji 16.11.2015

Poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości 53-latka wytropili i zatrzymali podlascy policjanci. Mężczyzna trafił do aresztu a sąd teraz zadecyduje o jego dalszym losie.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania 53-latniego białostoczanina. Mężczyzna poszukiwany był przez włoski wymiar sprawiedliwości za spowodowanie pod wpływem alkoholu śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w 2008 r. na terenie Włoch. Tamtejszy sąd skazał go na karę 3 lat i 3 miesięcy więzienia.

Do wykonania kary jednak nie doszło a skazany 53-latek zbiegł – jak wynikało z ustaleń Włochów – do Polski. Taki też sygnał za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji trafił do funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych. Ich wnikliwe ustalenia doprowadziły do zlokalizowania poszukiwanego. Ten został przez funkcjonariuszy zatrzymany w jednym z wytypowanych mieszkań na białostockim osiedlu TBS. Zaskoczony nie stawiał oporu.

W miniony piątek mundurowi doprowadzili go do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, a następnie do Sądu Okręgowego w Białymstoku, który tymczasowo aresztował białostoczanina na miesiąc. Teraz sąd zadecyduje również o dalszym losie 53-latka i o możliwości przekazania go włoskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

KWP w Białymstoku / ig

Powrót na górę strony