Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione audi A6

Data publikacji 17.11.2015

Policjanci z Trzebiela we współpracy ze Strażą Graniczną oraz niemieckimi policjantami odzyskali samochód osobowy marki Audi A6. Samochód został skradziony na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymany został 38-letni mieszkaniec Legnicy.

W poniedziałek, 16.11.br., w godzinach porannych dyżurny żarskiej jednostki otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, że autostradą A15 z Niemiec w kierunku Olszyny przemieszcza się utracony na terenie Niemiec pojazd marki Audi A6. Dyżurny natychmiast w rejon ten skierował patrol z Posterunku Policji w Trzebielu. Funkcjonariusze udali się na drogę K-18, gdzie na 5 kilometrze tej trasy, blokując dalszy przejazd skradzionego pojazdu, zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował audi. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach funkcjonariusze potwierdzili, że samochód jest kradziony, natomiast 38-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W toku dalszych czynności przy mężczyźnie ujawniono foliowy zwitek z kryształkami. Po zbadaniu tej substancji, tester narkotykowy wskazał, że jest to metamfetamina. Dodatkowo mieszkaniec Legnicy został poddany badaniu testerem narkotykowym - wynik badania okazał się pozytywny. W związku z tym od mężczyzny pobrana została krew do dalszych badań i weryfikacji.

Zatrzymanie mieszkańca Legnicy oraz odzyskanie przez policjantów skradzionego audi było możliwe dzięki współpracy z Centrum w Świecku, z niemieckimi policjantami pełniącymi służbę po niemieckiej stronie granicy i funkcjonariuszami Straży Granicznej z Tuplic, którzy pełnili służbę z niemieckim funkcjonariuszem z Forst po stronie polskiej. Przez cały czas prowadzili oni korespondencję telefoniczną, przekazując cenne informacje odnośnie miejsca i kierunku w, którym przemieszczał się skradziony pojazd.

Odzyskane audi A6 zostało zabezpieczone i wróci do prawowitego właściciela. Natomiast 38-letni mieszkaniec Legnicy, który 3 miesiące wcześniej opuścił zakład karny, został zatrzymany w policyjnym areszcie.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

  • Policjanci odzyskali skradzione audi A6
  • Policjanci odzyskali skradzione audi A6
  • Policjanci odzyskali skradzione audi A6
  • Policjanci odzyskali skradzione audi A6
  • Policjanci odzyskali skradzione audi A6
Powrót na górę strony