Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy policjanci udaremnili przemyt narkotyków

Data publikacji 17.11.2015

Szczecińscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i przestępczości pseudokibiców z KWP w Szczecinie udaremnili przemyt prawie 700 gramów narkotyków. W sprawie zatrzymali 21-latka. Grozi mu kara nie mniej niż trzy lata pozbawienia wolności.

Policjanci podczas wspólnych działań wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej na przejściu granicznym w Lubieszynie - Linken zatrzymali do kontroli wjeżdżający z Niemiec na teren Polski pojazd marki Mercedes Viano. Mundurowi mieli bowiem przypuszczenia, że w tym pojeździe mogą być przewożone znaczne ilości środków odurzających.

Podczas przeszukania pojazdu w koszu mocującym koło zapasowe funkcjonariusze ujawnili pięć worków z zawartością suszu roślinnego. Jak się okazało, była to marihuana w ilości prawie 700 gramów. W miejscu zamieszkania zatrzymanego kryminalni ujawnili także wagę elektroniczną oraz młynek do mielenia.

W sprawie został zatrzymany 21-letni szczecinianin. Po zebraniu całego materiału dowodowego przez policjantów z Polic mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania przywozu z terenu Holandii do Polski znacznej ilości środków odurzających.

Przestępstwo to stanowi zbrodnię i zagrożone jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na okres 3 miesięcy.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony