Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskana koparka warta niemal 200 tys. zł

Data publikacji 18.11.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej na drodze krajowej nr 18 zatrzymali samochód ciężarowy, który na lawecie przewoził skradzioną na terenie Niemiec koparkę wartą niemal 200 tys zł.

16 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali informację, że drogą krajową nr 18 (Olszyna – Wrocław), samochodem ciężarowym, na lawecie jest przewożona kradziona koparka. Policjanci z Iłowej na 37 kilometrze drogi krajowej nr 18, na punkcie blokadowym zatrzymali samochód ciężarowy m-ki MAN, który na lawecie przewoził koparkę.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie, po sprawdzeniu koparki w Biurze Współpracy Polsko-Niemieckiej w Świecku policjanci potwierdzili, że zatrzymana koparka, warta blisko 200 tys. zł została skradziona kilka dni temu z terenu prywatnej firmy w Niemczech (w Saksonii). Samochodem ciężarowym, przewożącym na lawecie skradzioną koparkę, kierował 51-letni mężczyzna, który został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży (poprzez włamanie) koparki – mienia o wartości prawie 200 tysięcy złotych i 18 listopada złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Powrót na górę strony