Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA w rękach szczecińskich policjantów

Data publikacji 14.01.2016

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 24-latek ścigany był za kradzieże, popełnione na terenie Niemiec na kwotę 20 tys euro. W najbliższym czasie nastąpi ekstradycja mężczyzny do Niemiec, gdzie zostanie osądzony przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości.

Ścigany mężczyzna wpadł w czasie kontroli drogowej. Policjanci zwrócili uwagę na kierowcę BMW, jadącego bez zapiętych pasów ulicą Emilii Plater w Szczecinie. Po zatrzymaniu do kontroli zweryfikowali dokumenty kierującego oraz pasażera. Okazało się, że ten pierwszy - 24-letni mieszkaniec Szczecina - poszukiwany jest w celu aresztowania i przekazania stronie niemieckiej.

Mężczyzna został zatrzymany, a sprawa przekazana do komisariatu policji Szczecin-Niebuszewo. Tam policjanci ustalili, że mężczyzna poszukiwany był za kradzież sprzętu stajennego w jednym z kompleksów jeździeckich w Niemczech, a straty jakie spowodował, wynoszą 20 tys euro.

Wczoraj poszukiwany został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Następnie odbyło się posiedzenie w sądzie, gdzie zapadła decyzja o aresztowaniu podejrzanego. W najbliższym czasie nastąpi ekstradycja mężczyzny do Niemiec, gdzie zostanie osądzony przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony