Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piotr K. poszukiwany od 8 lat za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa zatrzymany

Data publikacji 14.01.2016

Pseudokibic Piotr K. poszukiwany od ponad 8 lat ENA za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa, dzięki dobrej współpracy z polską Policją, został zatrzymany przez brytyjskich funkcjonariuszy.

28-letni  Piotr K., pseudokibic jednego z krakowskich klubów sportowych, jest poszukiwany w związku z zarzutem rozboju, którego dokonał wiosną 2007 roku w Kielcach oraz zarzutem zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa, do którego doszło we wrześniu 2008 roku również w Kielcach.
Zaraz po dokonaniu tych przestępstw sprawca  zniknął. Poszukiwany został umieszczony na policyjnej top liście najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców.  Z uwagi na ustalenia, że podejrzany opuścił Polskę i przebywa na terenie Unii Europejskiej w działania został włączony Interpol, a za poszukiwanym wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Małopolscy policjanci od pewnego czasu wiedzieli, że poszukiwany może przebywać w Wielkiej Brytanii, o czym poinformowano brytyjskie organy ścigania.

Piotr K.  został zatrzymany. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zajmujący się poszukiwaniami tego sprawcy, wystąpią  do Brytyjczyków o udostępnienie m.in. zdjęcia zatrzymanego, aby potwierdzić jego tożsamość. Jeśli okaże się ona prawdziwa, mężczyzna zostanie prawdopodobnie deportowany do Polski gdzie trafi do tymczasowego aresztu, a następnie odpowie przed Sądem za swoje czyny.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony