Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach

Katowiccy policjanci gościli czwórkę studentów Szkoły Policji w Hahn (Nadrenia-Palatynat). Wspólne służby upłynęły pod znakiem wymiany doświadczeń, porównywania sposobu realizacji obowiązków służbowych i rozmowach o różnicach pomiędzy polską a niemiecką Policją.

Niemieccy policjanci, którzy już niedługo, po zaliczeniu ostatnich egzaminów, staną się pełnoprawnymi funkcjonariuszami, przyjechali na zaproszenie Szkoły Policji w Katowicach. Zapoznali się z jej specyfiką, zwiedzili bazę dydaktyczną i zobaczyli jak wygląda podstawowe szkolenie polskich policjantów.

W  trakcie pobytu nasi goście mieli możliwość zapoznać się z procedurą doboru do służby w polskiej Policji. Odbyli również praktyki w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach gdzie zapoznawali się z zadaniami realizowanymi przez jednostki terenowe oraz obserwowali policjantów ruchu drogowego i prewencji w trakcie wykonywania rutynowych zadań służbowych w jednostce i w terenie.

Wspólnie pełnili służbę, patrolując ulice miasta, zabezpieczali miejsce wypadku drogowego i kolizji. Zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych, porównując stosowane środki bezpieczeństwa. Dowiedzieli się także, na czym polega praca policjanta prewencji kryminalnej i referatu wywiadowczo-patrolowego. Goście zapoznali się ponadto ze sposobem pracy oraz dokumentacją, którą należy sporządzić.

(KWP w Katowicach / ms)

  • Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach #1
  • Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach #2
  • Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach #3
  • Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach #4
  • Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach #5
  • Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach #6

Film Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach

Pobierz plik Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach (format mp4 - rozmiar 12.51 MB)

Powrót na górę strony