Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali auta warte ponad 500 tys. zł

Data publikacji 26.02.2016

Policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o oszustwa. Sprawcy z dwóch wypożyczalni wynajęli w sumie 7 samochodów, a później okazywali sfałszowane potwierdzania zapłaty za ich wynajem. Stróże prawa odzyskali 6 pojazdów, w tym jeden we współpracy z austriacką policją. Inny z samochodów został znaleziony na gliwickim poligonie.

W minioną środę, 24.02.br., policjanci z jednej chorzowskich wypożyczalni otrzymali zgłoszenie, że jedna z klientek miesiąc temu wynajęła 5 samochodów i nie uiszcza opłat za ich użytkowanie. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że 40-letnia mieszkanka Jaworzna samochody użyczyła swojemu 46-letniemu znajomemu, a do wypożyczalni wysyłała sfałszowane pokwitowania zapłaty za wynajem aut.

Stróże prawa w ciągu kilku godzin odzyskali dwie skody rapid i hyundaia. Jeszcze tego samego dnia, dzięki współpracy z austriacką policją, na terenie tego kraju, został odnaleziony seat leon. Ostatnie z przywłaszczonych aut policjanci odnaleźli na gliwickim poligonie.

Ponadto podczas czynności chorzowscy śledczy ustalili, że w Mikołowie oszuści wykorzystali ten sam proceder. W ubiegłym roku z miejscowej wypożyczalni wynajęli dwa samochody. Wczoraj mundurowi odzyskali jedno z aut.

Zatrzymana para usłyszała już zarzuty oszustw. Grozi im do 8 lat więzienia. Dzisiaj o ich losie zadecyduje prokurator.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony