Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym nie uniknie kary

Data publikacji 02.03.2016

Dzięki dobrej współpracy polskich i hiszpańskich policjantów mężczyzna, który w 2005 roku dopuścił się zabójstwa 22-latka, został zatrzymany w Madrycie. Po dopełnieniu procedur ekstradycyjnych przetransportowano go do Polski i osadzono w areszcie śledczym.

Łukasz W. ukrywał się przed funkcjonariuszami. Ścigali go policyjni poszukiwacze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z powodu zbrodni, jakiej dopuścił się w 2005 roku w Krakowie.

Wówczas to, wspólnie z innymi osobami, brutalnie zaatakował 22–latka zadając mu uderzenia nożem i tasakiem doprowadzając do jego śmierci. Małopolscy policjanci ustalili także dwóch współsprawców zajścia, którzy zostali zatrzymani i skazani prawomocnymi wyrokami na kary pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewali, że wyjechał za granicę. Mimo pojawiających się trudności wciąż pracowali nad ustaleniem jego miejsca pobytu. Pewne tropy wiodące do Hiszpanii pozwoliły na podjęcie współpracy z tamtejszymi policjantami, aby uskutecznić zatrzymanie sprawcy.

Pod koniec stycznia br. poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w Madrycie. Obecnie zakończona już procedura ekstradycyjna pozwoliła na przetransportowanie zatrzymanego do Polski, gdzie od razu trafił do aresztu śledczego.

(KWP w Krakowie / ak)

Powrót na górę strony