Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy policjanci w Londynie – kontynuacja projektu dotyczącego wsparcia funkcjonariuszy brytyjskich

Data publikacji 15.03.2016

W ramach realizacji wspólnego projektu z Policją Metropolitalną miasta Londyn (Metropolitan Police Service - MPS) 15 marca br. do stolicy Wielkiej Brytanii wyruszył drugi dwuosobowy zespół policjantów reprezentujących Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Przedsięwzięcie to jest kontynuacją prowadzonego od października 2013 roku projektu NEXUS i dotyczy głównie wsparcia przez polskich funkcjonariuszy policjantów brytyjskich w określonych obszarach zwalczania przestępczości kryminalnej oraz w zakresie poszukiwania osób.

Obecny projekt, realizowany do 2017 roku, zakłada delegowanie do MPS łącznie sześciu funkcjonariuszy polskiej Policji reprezentujących piony kryminalne.

Dotychczas polscy policjanci podczas służby w Londynie przyczynili się m.in. do wykrycia sprawców zabójstw, zgwałceń, kradzieży pojazdów oraz doprowadzili do zatrzymania wielu osób poszukiwanych na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Kontynuacja projektu jest ściśle związana z wysoką oceną przez stronę brytyjską polskich funkcjonariuszy delegowanych dotychczas do Londynu i w całości finansowana przez MPS.

(BMWP KGP / mw)

 

Powrót na górę strony