Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali naczepę wartą 700 tys. zł

Data publikacji 15.03.2016

Natychmiastowe działanie policjantów z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. pełniących służbę na autostradzie A2 przyczyniło się do odzyskania skradzionej w Niemczech naczepy wartej blisko 700 tys. złotych. Zatrzymano również osobę podejrzaną o udział w tym procederze. Na wniosek prokuratury trafiła już do aresztu na 3 miesiące.

Podczas sobotniej służby (12 marca br.) policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymali telefoniczną informację, że na jednym z parkingów przy autostradzie może znajdować się naczepa - chłodnia z mrożonkami - skradziona na terenie Niemiec. Pokrzywdzony zawiadomił o kradzieży niemiecką policję dosłownie kilkanaście minut wcześniej.

Funkcjonariusze posiadając opis naczepy podjęli kontrolę najbliższego parkingu autostradowego, który znajdował się przy Punkcie Obsługi Podróżnych w Rogozińcu. Wśród dziesiątek Tir-ów funkcjonariusze drogówki rozpoznali opisywany pojazd. Zgadzał się jego wygląd, natomiast auto posiadało już inne tablice rejestracyjne oraz zasłonięte numery identyfikacyjne. Nie przeszkodziło to policjantom w ustaleniu oryginalnych numerów pojazdu i potwierdzeniu, że figuruje on jako utracony dzień wcześniej na terenie Niemiec. Policjanci  dotarli również do kierowcy ciągnika siodłowego, do którego podpięta była naczepa. W związku z podejrzeniem udziału w przestępstwie, 52-letni obywatel Białorusi został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa rzeczy o znacznej wartości. Jak ustalono łączna wartość skradzionego mienia została wyceniona przez pokrzywdzonego na blisko 700 tys złotych.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie oraz informacje uzyskane od strony niemieckiej, pozwoliły aby świebodzińska prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny transportującego skradziony pojazd. Sąd po zbadaniu sprawy przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Naczepa wraz z towarem została zwrócona właścicielowi.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Policjanci przy odzyskanej naczepie
  • Policjant przy radiowozie, odzyskana naczepa i pojazdy na parkingu
  • Towar w skradzionej naczepie
Powrót na górę strony