Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA został zatrzymany we Francji podczas próby kradzieży

Data publikacji 01.04.2016

32-letni mieszkaniec Milicza poszukiwany od kilku miesięcy Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany w jednym z supermarketów w Marsylii podczas próby kradzieży butelki wódki. Zatrzymany mężczyzna od dłuższego czasu przebywał we Francji, ukrywając się tam przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj został przekonwojowany do Polski i trafił prosto do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednym ze sklepów we francuskiej Marsylii. 32-latka mieszkającego wcześniej w Miliczu ujęto po tym, jak próbował ukraść w supermarkecie butelkę wódki. Podczas legitymowania przez miejscowych policjantów okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w kwietniu 2015 roku przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu.

Powodem wydania tego międzynarodowego nakazu był wyrok, orzeczony przez wrocławski sąd, skazujący mężczyznę na karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione m.in. na terenie Milicza i Krotoszyna. Zatrzymany mężczyzna został skazany w 2012 roku za przestępstwa kryminalne, polegające na fałszowaniu dokumentów, na podstawie których wyłudzał usługi telekomunikacyjne i nabywał telefony komórkowe. Wcześniej był także notowany przez policjantów za udział w popełnieniu różnych innych przestępstw m.in. kradzieży i oszustw.

Ponieważ skazany uchylał się od odbycia wyroku sądowego i ukrywał się poza granicami kraju, sąd wydał wobec niego Europejski Nakaz Aresztowania.

Zaraz po zatrzymaniu mężczyzny, funkcjonariusze przystąpili do procedury przekonwojowania go do Polski. Na warszawskim lotnisku Okęcie wylądował samolot, na pokładzie którego w policyjnym konwoju przyleciał do Polski zatrzymany 32-latek.

Mężczyzna trafi do jednego z dolnośląskich zakładów karnych, gdzie odbędzie zasądzoną mu karę 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony