Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju zatrzymany na podstawie śladów DNA

Data publikacji 04.04.2016

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali podejrzanego o rozbój. Sprawca został ustalony na podstawie śladów DNA i współpracy międzynarodowej, choć od popełnionego przestępstwa minęło blisko 3 lata. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, kiedy funkcjonariusze zapukali do jego drzwi informując go o powodzie wizyty. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za rozbój może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, podejrzanego o rozbój na kobiecie. Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu lubińskiego ma związek z tym przestępstwem, do którego doszło blisko 3 lata temu.

W 2013 r. nieznany wówczas sprawca zaatakował na terenie miasta kobietę. Napastnik przewrócił pokrzywdzoną na ziemię i skradł saszetkę wraz z pieniędzmi. Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli pozostawione przez sprawcę ślady.

Materiał dowodowy został przekazany do centralnego laboratorium kryminalistycznego i porównany z bazami danych krajów Unii Europejskiej. Badanie śladów DNA wykazało, że ślady zabezpieczone w Lubinie odpowiadają danym zabezpieczonym u jednego z mężczyzn na terenie innego państwa. Tożsamość sprawcy rozboju tym samym została potwierdzona po blisko trzech latach. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

Za rozbój podejrzany odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony