Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany w Niemczech

Data publikacji 04.05.2016

Dzięki ustaleniom polkowickich policjantów na terenie Niemiec został zatrzymany mężczyzna, poszukiwany dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Mieszkaniec Polkowic poszukiwany był za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu, wolności, wiarygodności dokumentów oraz wymiarowi sprawiedliwości. W chwili obecnej trwa procedura ekstradycyjna, dotycząca sprowadzenia mężczyzny do Polski.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, zajmujący się poszukiwaniami osób, współpracowali z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Głównej Policji. Policjanci m. in. przekazywali informacje i ustalenia, dotyczące 30-latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Niemiec. Efektem współpracy było zatrzymanie mężczyzny przez niemieckich policjantów.

Mężczyzna poszukiwany był od listopada 2015 roku za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu, wolności, wiarygodności dokumentów oraz wymiarowi sprawiedliwości. Na mocy wyroku sądu, poszukiwany odbędzie łączną karę za popełnione przestępstwa w wymiarze 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Obecnie trwa procedura ekstradycyjna, dotycząca sprowadzenia poszukiwanego do kraju i przekazania polskim organom ścigania.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony