Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się w Anglii, wpadł w ręce Policji

Data publikacji 03.06.2016

Dzięki ścisłej współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach z funkcjonariuszami z Wielkiej Brytanii ustalono, zatrzymano i przetransportowano wczoraj do naszego kraju 49-letniego mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończymi, dwoma zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Był on poszukiwany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się przemytem papierosów o wartości prawie 20 mln. zł.

49-letni mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od kilku lat, a cała sprawa swój początek miała w 2002 roku. Wtedy to od marca do grudnia na terenie Słubic, Elbląga, Warszawy, Morąga, Gniezna, Myśliborza, Kostrzyna i  dwóch przejść granicznych wspólnie z kilkunastoma innymi mężczyznami zorganizował zakup oraz 46 transportów nielegalnych papierosów. Było to prawie 4 mln paczek bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 20 mln zł. Wtedy mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego przez swoje przestępcze działanie naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego cła na kwotę ponad 2 mln zł., podatku akcyzowego w wysokości ponad 12 mln zł. oraz podatku VAT na ponad 4 mln zł.

W 2007 roku w Sądzie Rejonowym w Słubicach zapadł wyrok w tej sprawie. 49-latek od tamtego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Jednak kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach do skutku prowadzili czynności w celu dokładnego ustalenia, gdzie może on przebywać. Dzięki poczynionym ustaleniom i ścisłej współpracy z funkcjonariuszami z Wielkiej Brytanii w lutym bieżącego roku został on zatrzymany. Od tamtej pory trwał proces ekstradycyjny, w którego efekcie wczoraj 49-latek specjalnym samolotem został przetransportowany z Londynu do naszego kraju i został osadzony w Areszcie Śledczym.

Teraz zostanie on przekazany do dyspozycji poszukujących go organów.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony