Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia polskiej i czeskiej Policji

Data publikacji 01.07.2016

W Jeseniku odbyły się ćwiczenia Policji polskiej i czeskiej w zakresie zwalczania przestępczości oraz poszukiwania osób zaginionych. Międzynarodowe działania miały na celu usprawnienie współpracy i spójności funkcjonowania służb policyjnych obu krajów. Funkcjonariusze wymieniali się doświadczeniami z zakresu rozwiązań taktycznych oraz metod szkoleniowych stosowanych w poszczególnych krajach.

Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Jeseniku odbyły się ćwiczenia pn. „Hranice II 2016”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono Komendę Powiatową Policji w Kłodzku, Placówkę Straży Granicznej w Kłodzku oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Nysie i Ząbkowicach Śląskich.

Głównym celem wspólnie prowadzonych działań było sprawdzenie w praktyce obowiązujących międzynarodowych procedur przewidzianych przy różnego rodzaju zdarzeniach a także analiza szybkości i wymiany informacji pomiędzy służbami obu państw w zakresie zwalczania przestępczości. Podczas ćwiczeń funkcjonariusze doskonalili również prowadzenie czynności poszukiwawczych osób zaginionych z uwzględnieniem trudnych warunków, które mogą wystąpić w rzeczywistości.

Wspólne działania Policji czeskiej i polskiej będą kontynuowane w przyszłości.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony