Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrol rowerowy zapobiegł tragedii

Data publikacji 11.07.2016

Dużym zaangażowaniem i sprawną reakcją wykazał się patrol rowerowy pełniący służbę w Dobiegniewie. Policjanci powiadomieni o leżącej na chodniku kilka ulic dalej kobiecie, błyskawicznie ruszyli z pomocą. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych 76-latka skarżąca się na ból lewej strony ciała uzyskała niezbędną pomoc medyczną.

Mimo, iż w powiecie strzelecko-drezdeneckim patrole rowerowe od niedawna dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny, to już zdążyły potwierdzić, że służba z wykorzystaniem tego środka transportu jest bardzo przydatna.

W piątek (8 lipca) patrol rowerowy w składzie st. sierż. Dawid Piątek oraz st. sierż. Kamil Grudzień patrolował ulice Dobiegniewa, zwracając szczególną uwagę na zakłócanie porządku publicznego, a także na wszelkie przejawy wandalizmu.

Ich spokojną, jak dotąd, służbę przerwało jednak poważne zgłoszenie. Jeden z mieszkańców Dobiegniewa poinformował mundurowych o leżącej kilka ulic dalej na chodniku starszej kobiecie. Policjanci nie tracąc czasu ruszyli z pomocą. Wykorzystanie roweru okazało się w tym wypadku bardzo skuteczne, gdyż pokonanie tego odcinka drogi pieszo mogło by trwać zbyt długo, natomiast dojazd radiowozem byłby bardzo utrudniony.

Policjanci zbliżając się do wskazanego miejsca, zauważyli 76-latkę próbującą podnieść się z chodnika. Kobieta uskarżała się na ból lewej strony ciała. Mundurowi udzielili jej pierwszej pomocy oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdy ratowników medycznych zapewnili poszkodowanej niezbędną pomoc, dbając o jej bezpieczeństwo. Gdy zjawili się pracownicy pogotowia ratunkowego przejęli 76-latkę pod swoją opiekę.

Sprawna reakcja i zaangażowanie policjantów na rowerach zapobiegły tragedii, do jakiej mogło dojść, gdyby starsza kobieta nie uzyskała w porę niezbędnej pomocy.

KWP Gorzów Wlkp. / ig

  • Patrol rowerowy zapobiegł tragedii
  • St. sierż. Dawid Piątek oraz st. sierż. Kamil Grudzień
Powrót na górę strony