Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki dyżurnemu Policji pomoc przyszła na czas

Data publikacji 12.07.2016

Funkcjonariusze strzyżowskiej Policji interweniowali wobec mężczyzny, który chciał targnąć się na własne życie. Dyżurny w trakcie rozmowy ustalił, gdzie znajduje się 24-latek. Skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy mu pomogli. Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, przed godz. 22 oficer dyżurny strzyżowskiej jednostki odebrał telefon od 24-letniego mężczyzny. Młody mieszkaniec powiatu strzyżowskiego powiedział, że chce targnąć się na własne życie. Dyżurny Policji zachował zimną krew i zaczął rozmawiać z mężczyzną. Próbował odwieść go od tego zamiaru i starał sie ustalić, gdzie znajduje się 24-latek.

Początkowo mieszkaniec powiatu strzyżowskiego nie chciał powiedzieć, gdzie się znajduje. Jednak doświadczony dyżurny, 35-letni funkcjonariusz z 15-letnim stażem tak prowadził rozmowę, że dowiedział się gdzie przebywa mężczyzna. Policjant wiedząc, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta, nie przerywał rozmowy i powiadomił funkcjonariuszy wydziału kryminalnego.

Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce znaleźli mężczyznę i udzielili mu pomocy. 24-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

KWP Rzeszów / ig

Powrót na górę strony