Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wodniacy uratowali pisklę myszołowa

Data publikacji 20.07.2016

Toruńscy policyjni wodniacy po raz kolejny udowodnili, że potrafią ratować nie tylko ludzi, ale również potrzebujące pomocy zwierzęta. Mundurowi podczas rejsu patrolowego zauważyli pisklę, które spadło z mostu kolejowego. Dzięki sprawnej i profesjonalnej pomocy ptak, jak się okazało, mały myszołów, został uratowany.

Toruńscy policyjni wodniacy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo ludzi w okolicach akwenów, czasami spotykają się z wyjątkowymi sytuacjami. Tak też było w miniony poniedziałek, 18.07.br., około południa. Mundurowi, patrolujący łodzią Wisłę zeszli na ląd w okolicach mostu kolejowego, by skontrolować czy przestrzegany jest zakaz chodzenia po nim.

W pewnym momencie funkcjonariusze dostrzegli pisklę, które nieudolnie przemieszczało się po torowisku, próbując uciec przed nadjeżdżającym pociągiem. Po chwili ptaszek wpadł w szczelinę pomiędzy torami i spadł na ziemię pod mostem. Policjanci zeszli na dół i po kilku minutach poszukiwań zauważyli zaplątane w wysokiej trawie pisklę. Wodniacy wydostali maleństwo i zabrali na łódź. Okazało się, że ptak spadł na torowisko z gniazda, które znajdowało się na konstrukcji filaru.

Po konsultacji telefonicznej z pracownikiem Straży Leśnej, któremu policjanci przesłali zdjęcie, okazało się, że jest to myszołów zwyczajny. To gatunek objęty w Polsce ścisłą ochroną. Ostatecznie pisklę trafiło pod opiekę eko-patrolu toruńskiej Straży Miejskiej.

To kolejna już sytuacja, w której toruńscy policjanci wykazali się empatią i pomogli potrzebującym pomocy zwierzętom.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony