Funkcjonariusze przechwycili blisko 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów i tytoń - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze przechwycili blisko 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów i tytoń

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, podejrzanemu o nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Policjanci i celnicy, w wyniku wspólnych działań, przechwycili blisko 80 tys. sztuk papierosów i krajankę tytoniową. Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego szacuje się na kwotę ponad 65 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i policjantami z dolnośląsko – saksońskiej grupy Nysa ze Zgorzelca, w wyniku podjętych działań przechwycili dużą partię nielegalnych papierosów. W sprawie zatrzymano 43 – letniego mieszkańca Lubania.

Do realizacji doszło po tym, jak funkcjonariusze uzyskali informację, że na terenie jednej z hal magazynowych znajdują się wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Dalsze czynności potwierdziły te podejrzenia. 

Po wejściu do środka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów różnych marek, krajankę tytoniową i maszynę do foliowania. Ilość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wskazuje na to, że były one przeznaczone do wprowadzenia do obrotu.

Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego szacuje się na kwotę ponad 65 tys. złotych. Mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już w tej sprawie zarzuty o przestępstwo z kodeksu karno skarbowego.

O dalszym losie podejrzanego, zdecyduje teraz sąd.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony
Polska Policja