Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„NYSA” uderza w zorganizowaną przestępczość – 5 osób zatrzymanych i odzyskane blisko 60 skradzionych rowerów

Data publikacji 08.08.2016

Rozbita grupa przestępcza i 5 osób zatrzymanych, a także odzyskane kilkadziesiąt skradzionych na terenie Niemiec rowerów o wartości ponad 150 tysięcy złotych, to efekty działań zgorzeleckiej (dolnośląsko – saksońskiej) policyjnej grupy NYSA, zajmującej się zwalczaniem przestępczości na obszarach przygranicznych. Łupem grupy przestępczej padły rowery o wartości ponad 1 miliona złotych. Jak się okazało, za kradzieżami stała... niemiecka rodzina.

Funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość przeciwko mieniu na obszarach przygranicznych, po polskiej i niemieckiej stronie. W efekcie prowadzonych działań i związanych z nimi realizacji, policjanci rozbili grupę przestępczą trudniącą się przede wszystkim kradzieżami rowerów. Zatrzymano łącznie 4 mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzieże i paserstwo jednośladów. Ich łupem padały głównie drogie rowery. Zatrzymani są podejrzewani o kradzież jednośladów o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych.

Do zatrzymań doszło po tym, jak funkcjonariusze pracując nad tą sprawą ustalili, że na terenie Zgorzelca, w wynajmowanych garażach, mogą znajdować się kradzione rowery. Policjanci rozpoczęli obserwację wytypowanych miejsc. Po kilku dniach pojawiły się osoby, które zaczęły pakować rowery na busa. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze. Już po sprawdzeniu pierwszych jednośladów okazało się, że skradzione zostały na terenie Niemiec.

Łącznie w dwóch garażach policjanci zabezpieczyli ponad 20 rowerów. Funkcjonariusze zatrzymali także małżeństwo, obywateli Niemiec, podejrzanych o kradzieże oraz ich polskiego wspólnika – pasera. Dalsze drobiazgowe śledztwo pozwoliło zatrzymać kolejnych dwóch mężczyzn kradnących rowery. Okazali się nimi synowie zatrzymanego małżeństwa.

W miejscowości, w której mieszka paser, podczas przeszukania, policjanci znaleźli kolejne skradzione jednoślady. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 wartościowych rowerów. Na chwilę obecną policjanci odzyskali łącznie kilkadziesiąt rowerów o wartości ponad 150 tys. złotych. Policjanci w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tych spraw.

(KWP Wrocław / mm)

Film Policjanci odzyskali blisko 60 skradzionych rowerów o wartości ponad 150 tys. złotych

Opis filmu: Policjanci odzyskali blisko 60 skradzionych rowerów o wartości ponad 150 tys. złotych

Pobierz plik Policjanci odzyskali blisko 60 skradzionych rowerów o wartości ponad 150 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 5.38 MB)

Powrót na górę strony