Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na dniach NATO w Ostrawie

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji wzięli udział w Dniach NATO oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej. Pokazy odbyły się w miniony weekend na ostrawskim lotnisku. Kierownictwo śląskiego garnizonu reprezentowane było przez Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztofa Justyńskiego..

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zostali zaproszeni przez Komendę Policji Okręgu Morawskośląskiego do udziału w Dniach NATO oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej. Spotkanie z okazji Dni NATO w Ostrawie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Przez dwa dni pokazy zobaczyło ponad 100 tysięcy widzów. Policjanci z Polski, podczas trwania międzynarodowej imprezy, wspólnie z czeskimi funkcjonariuszami zaprezentowali pokazy działań policyjnych oraz służbowy sprzęt i wyposażenie. Mundurowi z oddziałów prewencji obu krajów skutecznie obezwładnili i zatrzymali manifestantów podczas chuligańskich zamieszek.

Celem wizyty była także wymiana doświadczeń policjantów obu państw, w ramach kontynuacji wspólnych szkoleń jednostek specjalnych polskiej i czeskiej Policji oraz współpracy pomiędzy Oddziałem Prewencji Policji w Katowicach a Oddziałem Prewencji Komendy Policji Okręgu Morawskośląskiego we Frydku–Mistku. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania zainteresowanej publiczności, jak wygląda współpraca funkcjonariuszy policji czeskiej i polskiej, oraz innych państw europejskich. Polskim policjantom towarzyszyła maskotka Śląskiej Policji “Sznupek”, który był ogromną atrakcją nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Po zakończeniu niedzielnego pokazu, czeskich i polskich policjantów odwiedził Komendant Wojewódzki Policji Okręgu Morawskośląskiego plk. mgr. Tomáš Kuźel, który podziękował za wspólne pokazy, wysoko oceniając ich poziom.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony