Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciele Narodowego Centrum Antykorupcyjnego Republiki Mołdawii szkolili się w WSPol

Stały rozwój szczycieńskiej Uczelni, pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt, a przede wszystkim pracujący w niej specjaliści sprawiają, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest miejscem, w którym wiedzę i umiejętności pragną zdobywać i poszerzać nie tylko przedstawiciele polskiego wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Przez dwa tygodnie pod okiem doświadczonej kadry WSPol szkolili się z zakresu analizy kryminalnej oraz oprogramowania iBase przedstawiciele Narodowego Centrum Antykorupcyjnego Republiki Mołdawii.

23 września 2016 r. zakończyło się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie dwutygodniowe szkolenie dla ekspertów z zakresu analizy kryminalnej oraz oprogramowania iBase, w którym udział wzięli przedstawicieli Narodowego Centrum Antykorupcyjnego Republiki Mołdawii. Podczas pobytu w szczycieńskiej Uczelni zagraniczni goście poszerzali swoją wiedzę i umiejętności m.in.  z zakresu poszukiwania relacji pomiędzy informacjami dotyczącymi zdarzeń o charakterze przestępczym, czy osób związanych z nimi.

Przedstawiciele z Kiszyniowa mieli również okazję zobaczyć bazę dydaktyczną Uczelni. W trakcie zwiedzania zaprezentowano im m.in. symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi podczas działań typowych i ekstremalnych, obiekty sportowe w tym strzelnicę, basen, salę sportową, a także budynek Biblioteki i specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Instytut Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

(WSPol Szczytno / ms)

Powrót na górę strony