Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali małego kota

Data publikacji 03.10.2016

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach uratowali małego kota, który w nocy z soboty na niedzielę najprawdopodobniej został potrącony przez przejeżdżający samochód i nie mógł samodzielnie zejść z jezdni. Funkcjonariusze zabrali zwierzę i oddali pod opiekę weterynarza.

Jak dobrze wiadomo, policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których pomocy potrzebują np. zwierzęta. Funkcjonariusze również na takie wydarzenia nie są obojętni i właściwie reagują, nie raz chroniąc inne żywe istoty.

Taka sytuacja miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę, kilkanaście minut przed północą. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach pełniąc służbę na kieleckim Czarnowie zauważyli na ulicy Mielczarskiego małego kota, który znajdował się na samym środku drogi i z niej nie schodził. Funkcjonariusze zainteresowali się tą sytuacją, zastanawiając się dlaczego zwierzę stało nieruchomo. Szybko okazało się, że krwawiło z tylnych łapek i potrzebowało pomocy. Stróże prawa widząc to, zabrali kota i zawieźli do lekarza weterynarii. Kobieta udzieliła mu pomocy i stwierdziła, że musiał on zostać potrącony przez przejeżdżający pojazd.

Weterynarz pogratulowała także policjantom postawy. Podkreśliła, że obecnie niewiele osób pomaga zwierzętom w takich sytuacjach, często w ogóle nie zwracając uwagi na ranne, leżące na drodze psy czy koty. Potrącony zwierzak został pod opieką specjalisty.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony