Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wyróżniony za służbę podczas EURO 2016

Data publikacji 27.10.2016

Kom. Piotr Wolak z Wydziału Sztabu Policji KMP w Lublinie otrzymał Certyfikat Uznania od Dyrektora Bezpieczeństwa Publicznego Republiki Francuskiej. Lubelski funkcjonariusz został wyróżniony za udział w Centrum Międzynarodowej Współpracy i wkładu we wsparcie francuskiej Policji podczas turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016. Policjant delegowany był na zaproszenie Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej na okres od 5 czerwca do 4 lipca br. Głównym zadaniem policjantów - spottersów było monitorowanie zachowań kibiców reprezentacji Polski na terenie Francji.

Kom. Piotr Wolak na co dzień pracuje w Wydziale Sztabu Policji KMP w Lublinie. W służbie w Policji jest od prawie 13 lat. Od 2009 roku należy do Spotters Team Polska, w którego skład wchodzi 20 policjantów z całej Polski. Uczestniczą oni w zabezpieczeniach meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Głównym ich zadaniem jest rozpoznawanie zagrożeń oraz współpraca z policją zagraniczną. Kom. Piotr Wolak brał udział w delegacji na Ukrainie podczas zabezpieczania Euro 2012.

W czerwcu został delegowany na zaproszenie Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej na okres od 5 czerwca do 4 lipca br. do udziału w policyjnym zabezpieczeniu turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016 z udziałem reprezentacji Polski. Razem z nim zostało delegowanych 8 funkcjonariuszy polskiej Policji. Policjanci – spottersi mieli za zadanie monitorowanie zachowań kibiców reprezentacji Polski na terenie Francji. Wspólnie z policjantami francuskimi patrolowali okolice stadionów oraz innych miejsc grupowania się kibiców m.in. stref kibica. Mundurowi delegowani z Polski brali udział w zabezpieczeniu 5 meczów reprezentacji Polski w Nicei, Marsylii, Paryżu, oraz Saint - Etienne.

Wczoraj kom. Piotr Wolak otrzymał Certyfikat Uznania od Dyrektora Bezpieczeństwa Publicznego Republiki Francuskiej za udział w Centrum Międzynarodowej Współpracy i włożony wkład we wsparcie francuskiej Policji podczas turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony