Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 10 motocykli skradzionych z terenu Niemiec i quada

Data publikacji 03.11.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli skradzionych z terenu Niemiec. Pojazdy zostały przywiezione do Polski dwoma busami. Wartość pojazdów to 100 tysięcy złotych. Kryminalni zatrzymali do tej sprawy 28-letniego Pawła G., 33-letniego Łukasza K. oraz 41-letniego Dariusza J. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa. Dodatkowo Paweł G. zarzuty kradzieży. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei węgrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież quada. 26 - letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze wydziału kryminlanego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli, z których część posiadała niemieckie numery rejestracyjne. Jak ustalili kryminalni motocykle zostały przywiezione z Niemiec na teren naszego kraju dwoma busami kierowanymi prawdopodobnie przez Łukasza K. i Pawła G.

Cztery motocykle zostały rozładowane na terenie powiatu nowodworskiego, a policjanci znaleźli je w garażu u Dariusza J. Pozostałe znajdowały się w jednym z busów zaparkowanych na terenie Jabłonny. Jak zostało oszacowane motocykle japońskich marek warte są 100 tysięcy złotych.

Legionowscy śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty z art. 291 § 1 kodeksu karnego. Paweł G. usłyszał też zarzuty kradzieży motocykli.  Za przestępstwo umyślnego paserstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara przewidziana jest za kradzież.

Decyzją Sądu Rejonowego w Legionowie Paweł G. oraz Dariusz J. zostali objęci policyjnym dozorem.

Skradzione motocykle wkrótce zostaną przekazane właścicielom. Jak zapowiadają policjanci sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Do kradzieży z włamaniem doszło w środę 26 października w Węgrowie. Dyżurny tamtejszej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży quada, którego wartość określono na 74 tys. zł.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą kradzieży pojazdu w ciągu kilku dni od zdarzenia ustalili podejrzanego o to przestępstwo. Był to 26-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Gdy policjanci przeszukali posesję, na której mieszkał zatrzymany znaleźli tam skradziony pojazd.

26 - latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna słyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

KSP, KWP zs. w Radomiu / ig

  • Policjanci odzyskali 10 motocykli skradzionych z terenu Niemiec
  • Policjanci odzyskali 10 motocykli skradzionych z terenu Niemiec
  • Odzyskany quad
Powrót na górę strony