Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za złodziejami motocykli

Data publikacji 10.11.2016

Policjanci zatrzymywali do kontroli drogowej ciężarowy samochód. Kierowca jednak nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki w trakcie której ze strony funkcjonariuszy padły strzały. Okazało się, że w samochodzie przewożone były kradzione motocykle.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, dzięki swojej pracy operacyjnej dowiedzieli się, że we wtorek wieczorem ciężarowym busem mogą być przewożone motocykle, które wcześniej zostały skradzione.

Funkcjonariusze zauważyli poszukiwany samochód na terenie gminy Rzeczniów i podjęli decyzję, by zatrzymać go do kontroli.

Jednak kierowca, mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania podawanych przez policjantów nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kiedy uciekający pojazd zjechał w boczną, gruntową drogę i okazało się że nie można dalej nią jechać kierowca gwałtownie cofnął i uderzył w radiowóz, unieruchamiając go po czym próbował przejechać interweniującego policjanta. Wówczas funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze a gdy nie przyniosło to efektu przestrzelił tylną oponę uciekającego pojazdu. Mimo to samochód zdołał jeszcze przejechać spory odcinek.

W efekcie policyjnego pościgu jeden z podejrzanych został zatrzymany a dwa skradzione motocykle odzyskane i przekazane właścicielowi.

KWP zs. w Radomiu / ig

Powrót na górę strony