Obchody Dnia Niepodległości w Kosowie

Data publikacji 14.11.2016

W dniach 10-12 listopada funkcjonariusze Jednostki Specjalnej Polskiej Policji wraz z żołnierzami z Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR zorganizowali w Kosowie obchody Dnia Niepodległości.

W czwartek 10 listopada w bazie Camp Marshall w Novo Selo odbyły się zawody w piłce siatkowej i wyciskania sztangi leżąc. W zawodach brali udział przedstawiciele wielu krajów. W międzynarodowym turnieju piłki siatkowej o puchar Dowódcy PKW ppłk. Jarosława Radzimierskiego, I i II miejsce zajęły drużyny JSPP. W wyciskaniu leżąc w kategorii powyżej 100 kilogramów II miejsce zajął mł. asp. Radosław Filipowicz (KSP) reprezentujący JSPP natomiast w kategorii do 100 kg asp. Tomasz Kiszło (KWP Białystok) zajął 3 miejsce.

W piątek 11 listopada na strzelnicy w Kicić zorganizowano piknik strzelecki w ramach, którego rozegrano zawody strzeleckie w strzelaniu indywidualnym oraz drużynowym o Puchar Dowódcy JSPP podinsp. Marcina Kurasa. Wśród uczestników znajdowali się m.in. żołnierze Grecji, Węgier, Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej stacjonujący w Macedonii, polscy policjanci pracujący, jako Eksperci w ramach misji EULEX oraz funkcjonariusze Jednostki Specjalnej Polskiej Policji. Najlepszy wynik w strzelaniu indywidualnym osiągnął st. asp. Robert Pokorski (KWP Gdańsk), natomiast w strzelaniu drużynowym I i II miejsce zajęły drużyny JSPP. Puchary zostały wręczone przez Szefa Komponentu Policyjnego w Misji EULEX ml. insp. Cezarego Lube oraz Dowódcę Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie podinsp. Marcina Kuras.

O godzinie 18 w Camp Marshall odbyła się główna uroczystość obchodów Święta Niepodległości zakończona uroczystym przemarszem żołnierzy i funkcjonariuszy będących na misji pokojowej w Kosowie. W trakcie uroczystości Dowódca PKW KFOR ppłk. Jaroslaw Radzimierski wraz z Dowódcą JSPP w Kosowie podinsp. Marcinem Kurasem wręczyli medale pamiątkowe PKW KFOR w Republice Kosowa sześciu policjantom JSPP w Kosowie.

W dniu 12 listopada w bazie Camp Charlie odbyły się zawody Strong Man o Puchar Dowódcy JSPP w międzynarodowej obsadzie. Zawody wygrał zawodnik z Austrii - Tamas Peter.