Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja zatrzymań w trzech krajach europejskich - zorganizowana grupa rozbita przez CBŚP i niemiecki BKA

Data publikacji 15.12.2016

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z funkcjonariuszami Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem i handlem narkotykami. W sumie w realizacji uczestniczyło 200 funkcjonariuszy, w tym użyto siły specjalnych jednostek Policji. Zatrzymania miały miejsce w Polsce, Niemczech i Belgii.

W ostatnich dwóch dniach w Niemczech, Belgi oraz w Polsce została przeprowadzona wspólna akcja mająca na celu zatrzymanie członków zorganizowanej grupy. Jej przygotowanie trwało od kilkunastu miesięcy. Zatrzymano podejrzanych w wieku od 24 do 64 lat, którym zarzuca się działanie i uczestnictwo m.in. w transportach heroiny w ilościach dochodzących do kilkuset kilogramów. W Niemczech zatrzymania miały miejsce w Wuppertalu, Solingen, Dusseldorfie i Oldenburgu. W Polsce działania przeprowadzono na Dolnym Śląsku pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Akcja skoordynowana była na skalę międzynarodową, a śledztwo prowadzone jest przez prokuraturę w Wuppertal-RFN. Grupa podejrzewana jest m.in. o przemyt łącznie ponad 180 kilogramów heroiny z Iranu przez region Morza Czarnego, Polskę do Europy Zachodniej. Ponadto grupa miała organizować transporty narkotyków kokainy, tabletek ekstazy i marihuany na szlaku bałkańskim oraz z Holandii do Polski.

Dzięki dobrej współpracy z organami ścigania kilku krajów policjanci wykryli duże transporty narkotyków w innych krajach m.in. w Niemczech, Chorwacji, Bułgarii i Rumuni. W ramach tych zabezpieczeń już wcześniej zatrzymano dziewięciu sprawców. 

Ze względu na trwające śledztwo nie można na obecnym etapie udzielić innych informacji.

(CBŚP / mw)

Film Akcja zatrzymań w trzech krajach europejskich - zorganizowana grupa rozbita przez CBŚP i niemiecki BKA

Pobierz plik Akcja zatrzymań w trzech krajach europejskich - zorganizowana grupa rozbita przez CBŚP i niemiecki BKA (format mp4 - rozmiar 19.55 MB)

Powrót na górę strony