Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko - niemiecka konferencja dotycząca przeciwdziałania przestępczości narkotykowej

Data publikacji 16.12.2016

Wczoraj w Zgorzelcu odbyła się konferencja rozpoczynająca realizację polsko - niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim”. Podczas spotkania odbyło się uroczyste podpisanie umowy, którego dokonali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. dr Andrzej Łuczyszyn, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Mirosław Kruszelnicki i Dyrektor Kryminalny Policji w Görlitz Klaus-Jörg Mehlberg.

15 grudnia 2016 r. w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1 odbyła się konferencja rozpoczynająca realizację polsko - niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim”.

Po przywitaniu wszystkich uczestników, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. dr Andrzej Łuczyszyn powiedział, że „jest to pierwszy projekt, który w sposób kompleksowy obejmuje problematykę narkotykową. Do tej pory nie były podejmowane próby współpracy Policji dolnośląskiej i lubuskiej z Policją saksońską w zakresie problematyki narkotykowej, szczególnie w kwestii prewencji. Projekt o podobnym zakresie i skali nie był jeszcze realizowany na obszarze przygranicznym”.

Podczas konferencji odbyło się uroczyste podpisanie umowy, którego dokonali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. dr Andrzej Łuczyszyn, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Mirosław Kruszelnicki i Dyrektor Kryminalny Policji w Görlitz Klaus-Jörg Mehlberg. Jak podkreślali sygnatariusze oraz występujący prelegenci, celem, na którym skupiona została największa uwaga, są działania profilaktyczne oraz wykrywanie i zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Podczas spotkania zaprezentowano również Infomobil zakupiony ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 przez partnera niemieckiego, a także walizkę demonstracyjną z substancjami imitującymi narkotyki, która zostanie zakupiona w ramach obecnego projektu.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele Policji dolnośląskiej, lubuskiej, a po stronie niemieckiej - Policji w Görlitz. Wśród zaproszonych gości byli również reprezentanci samorządów z powiatów: zgorzeleckiego, lubańskiego, lwóweckiego, bolesławieckiego, złotoryjskiego i żarskiego.

Całą uroczystość zakończył koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zaprezentowała swój różnorodny repertuar.

Projekt pt. „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” nr PLSN.04.01.00-02-0001/15 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014 - 2020.

(KWP we Wrocławiu / ms)
 

Powrót na górę strony