Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka wysadzająca bankomaty zlikwidowana przez niemiecką policję i CBŚP

Data publikacji 29.12.2016

Dwóch mężczyzn poszukiwanych ENA zatrzymali policjanci zielonogórskiego CBŚP. To członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się wysadzaniem bankomatów. Do zatrzymań doszło w województwach: zachodniopomorskim i lubuskim. Już wiadomo, że grupa ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście włamań do bankomatów w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii. Teraz obaj zatrzymani czekają na ekstradycję do Niemiec.

Zielonogórskie CBŚP prowadzi sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z  mieszkańców  woj. lubuskiego w wieku 30-40 lat, a trudniącej się  włamaniami  do bankomatów na terenie Niemiec. Podczas jej rozpracowywania policjanci CBŚP nawiązali ścisłą współpracę z policją kryminalną z Berlina i Frankfurtu nad Odrą  w Niemczech. Jak ustalili funkcjonariusze, grupa ta przestępstw dopuszczała się głównie w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii.

Wspólne działania policji niemieckiej i polskiej doprowadziły do zatrzymania na terenie Niemiec trzech członków grupy przestępczej podczas włamania do bankomatu. Sprawcy przy użyciu mieszanki gazu, doprowadzali do jego wybuchu, a następnie skradli gotówkę. Zatrzymano 3 osoby z ustalonej pięcioosobowej grupy. Wszystkim przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem do bankomatów. Ponadto zebrany materiał dowodowy przez prokuraturę w Regensburgu (Niemcy) w stosunku do 2 pozostałych osób pozwolił  na wystawienie europejskiego nakazu aresztowania. Mężczyzn tych policjanci CBŚP zatrzymali w woj. zachodniopomorskim i lubuskim. Obaj zostali aresztowani celem przekazania niemieckim organom ścigania.

Wstępnie ustalono, że w wyniku włamań do bankomatów tylko na terenie Niemiec sprawcy zrabowali ponad dwa miliony euro.

(CBŚP / mw)

Film Szajka wysadzająca bankomaty zlikwidowana przez niemiecką policję i CBŚP

Pobierz plik Szajka wysadzająca bankomaty zlikwidowana przez niemiecką policję i CBŚP (format mp4 - rozmiar 2.49 MB)

Powrót na górę strony