Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - szkolenie policjantów

Data publikacji 10.01.2017

W Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu ratownicy szkolili przasnyskich policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie.

Przasnyscy policjanci uczestniczyli w szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych uczestniczyło 86 funkcjonariuszy z KPP w Przasnyszu oraz podległych komisariatów. Podczas szkolenia policjanci poszerzali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom np. w przypadku omdlenia, braku oddechu lub urazu kręgosłupa.

Często się zdarza, że to policjanci są pierwszą służbą na miejscu zdarzenia np. wypadku drogowego i udzielają pierwszej pomocy reanimując poszkodowane osoby do czasu przyjazdu służb medycznych. Ratownicy podkreślali, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty, gdy dojdzie do zatrzymania krążenia.

W ocenie policjantów szkolenia przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym.

KWP zs. w Radomiu / ig

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna - szkolenie policjantów
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna - szkolenie policjantów
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna - szkolenie policjantów
Powrót na górę strony