Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Szczyrku trwają III Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy

Data publikacji 24.01.2017

W Szczyrku odbyło się uroczyste otwarcie III Ogólnopolskich Paramistrzostw Pierwszej Pomocy. Przez najbliższe dni niepełnosprawni z całej Polski będą rywalizować w udzielaniu pierwszej pomocy w terenie, nawet nocą, gdyż jak twierdzą organizatorzy - nie ma tu miejsca na taryfę ulgową. Przedsięwzięcie to objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Wydarzenie jest efektem kolejnych sześciu edycji warsztatów organizowanych pod hasłem „My też możemy ratować życie” dla osób niepełnosprawnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu. Warsztaty podsumowuje test sprawdzający poziom uzyskanej wiedzy, a zwieńczeniem jest otrzymanie przez uczestnika unijnego certyfikatu. Doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy są właśnie III Ogólnopolskie Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy. O wyjątkowym charakterze zmagań decyduje fakt, że biorą w nim udział osoby niepełnosprawne. Poza merytoryczną i praktyczną częścią zmagań są one gwarantem integracji wszystkich uczestników. Przyczyniają się do podniesienia kwalifikacji zawodowych osób niepełnosprawnych. Uświadamiają im również, że pomimo schorzeń są w stanie skutecznie udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia, a także potrafią przejmować kierownictwo podczas akcji ratowniczej, zarówno w miejscu pracy, jak i w codziennych sytuacjach.

Przedsięwzięcie to objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. W uroczystym otwarciu paramistrzostw uczestniczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Krzysztofa Gałuszka wraz z Zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Markiem Szlagorem. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach reprezentowała Naczelnik Gabinetu podinsp. Gabriela Socha.

Prezes Klubu Niepełnosprawnego Honorowego Dawcy Krwi PCK „Dar Życia”, a jednocześnie inicjatorka tego przedsięwzięcia – Irena Chumięcka podkreślała, że ideą organizowanych paramistrzostw jest pokazanie światu, jak wiele może dać od siebie osoba niepełnosprawna, której nie przeszkadza to, że porusza się na wózku lub jest niewidoma, bo gdy w grę wchodzi czyjeś życie potrafi zareagować.

Po oficjalnym rozpoczęciu paramistrzostw, uczestnicy wysłuchali praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które zaprezentowały asp. Marzena Szwed z Wydziały Ruchu Drogowego KWP w Katowicach oraz mł. asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Wszystkim uczestnikom III Ogólnopolskich Paramistrzostw Pierwszej Pomocy życzymy powodzenia w zmaganiach!

KWP w Katowicach / kp

  • III Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy
  • III Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy
  • III Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy
  • III Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy
  • III Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy
  • III Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy
Powrót na górę strony