Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców napadu

Data publikacji 31.01.2017

26 stycznia br. ok. godz. 17.40 w Rząsce trzech mężczyzn ubranych w pomarańczowe kombinezony z założonymi na twarzach maskami, wtargnęło do hurtowni motoryzacyjnej, po czym sterroryzowało gazem łzawiącym oraz przedmiotem przypominającym pistolet dwóch pracowników tej firmy, a następnie z kasetki ukradli ponad 6 tysięcy złotych i odjechali.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring znajdujący się w budynku. Pracownicy hurtowni, którzy na szczęście nie doznali obrażeń ciała, telefonicznie powiadomili Policję o zdarzeniu.

Mundurowi błyskawicznie przybyli na miejsce i podjęli szereg czynności służbowych, które doprowadziły do wytypowania i zatrzymania kilka godzin po napadzie trzech pochodzących ze Śląska sprawców rozboju (mężczyźni w wieku od 27 do 59 lat). Pierwszy został zatrzymany na zjeździe z autostrady a dwaj kolejni w mieszkaniu w Katowicach.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w rozboju z użyciem środka obezwładniającego (w postaci gazu pieprzowego), za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie / ig

Opis filmu: Policjanci zatrzymali sprawców napadu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.66 MB)

Powrót na górę strony