Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany po pościgu transgranicznym

Data publikacji 09.02.2017

Dzięki współpracy polskich i niemieckich policjantów zatrzymano mężczyznę mającego związek z kradzieżą wartościowego samochodu. Dalsza wspólna praca funkcjonariuszy z obu stron granicy zaowocowała tym, że 26-letni obywatel Litwy usłyszał zarzuty paserstwa, a sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przez niego przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, 06.02.br., niemiecka policja poinformowała, że przez przejście graniczne w Osinowie Dolnym wjechali do Polski funkcjonariusze biorący udział w pościgu transgranicznym. Radiowóz policji niemieckiej jechał  za samochodem Range Rover ponieważ kierowa nie zatrzymał się do kontroli po niemieckiej stronie. Rover poruszał się z dużą prędkością, nie reagował na sygnalizację świetlną nadawaną przez stojącego funkcjonariusza do zatrzymania auta. Pojazd nie dość, że się nie zatrzymał to jeszcze policjant musiał uskoczyć na bok aby uniknąć zderzenia.

Za Osinowem Dolnym, ścigany porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili niemieccy policjanci zatrzymali mężczyznę.

Kilka minut później na miejsce zdarzenia dotarli polscy policjanci, którzy zabezpieczyli samochód i przejęli zatrzymanego. Jak się okazało, nie był on właścicielem pojazdu. Podczas zatrzymania auto nie figurowało jako utracone. Jednak gdy policjanci dotarli do właściciela okazało się, że faktycznie kilka godzin wcześniej zostało skradzione. Odzyskany range rover wart jest 60 000 Euro.

Zatrzymany 26-letni obywatel Litwy został osadzony w policyjnym areszcie w KPP w Gryfinie. Po zebraniu materiału dowodowego uzyskanego przy kontynuowaniu współpracy polskich i niemieckich policjantów podejrzany usłyszał zarzuty pomocy w ukryciu samochodu znacznej wartości wiedząc, że został on uzyskany za pomocą czynu zabronionego popełnionego na terenie Niemiec.

Komendant gryfińskiej jednostki wnioskował o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd po zapoznaniu ze sprawą aresztował  26-latka na trzy miesiące. Za paserstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku mienia znacznej wartości grozi za to nawet 10 lat kary pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Film Aresztowany po pościgu transgranicznym

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Aresztowany po pościgu transgranicznym (format flv - rozmiar 8.21 MB)

Powrót na górę strony