Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował ukryć się w Anglii – ciąży na nim ponad 80 zarzutów

Data publikacji 20.02.2017

Poszukiwany 7 listami gończymi 30-letni mieszkaniec powiatu oleskiego został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna podejrzany jest o ponad 80 różnego rodzaju przestępstw. Jego zatrzymanie to efekt międzynarodowej współpracy polskich i angielskich policjantów. Pokrzywdzeni stracili blisko 70 tys. złotych. Mężczyzna musi liczyć się z karą nawet 10 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego oleskiej komendy zajmujący się poszukiwaniami osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili, że poszukiwany europejskim nakazem aresztowania 30-letni mieszkaniec powiatu przebywa na terytorium Wielkiej Brytanii. Olescy kryminalni ustalili dokładny adres mężczyzny podejrzewanego o włamania, kradzieże oraz oszustwa. Nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, które przekazało te informacje oficerowi łącznikowemu Polskiej Policji w Manchesterze.

W ubiegłą środę (15 lutego br.), brytyjscy policjanci zatrzymali 30-latka w miejscowości wskazanej przez oleskich policjantów. Mężczyzna przez ponad 3 lata ukrywał się przed organami ścigania, był oszukiwany 7 listami gończymi, w tym Europejskim Nakazem Aresztowania, za kradzieże, włamania, oszustwa i przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna usłyszał łącznie ponad 80 zarzutów. Pokrzywdzeni stracili blisko 70 tys. złotych. Po przywiezieniu do Polski, 30-latek trafi do zakładu karnego, gdzie może spędzić nawet do 10 lat więzienia.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony