Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki współpracy polsko-brytyjskiej poszukiwany ENA zatrzymany

Data publikacji 01.03.2017

Policjanci zatrzymali w Londynie Pawła Ch. poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna został skazany w Polsce za liczne rozboje i brutalne pobicia, których dopuścił się w latach 2006 - 2009. W wyniku tych przestępstw wszystkie ofiary doznały poważnych obrażeń ciała. W przeszłości, jako pseudokibic Siarki Tarnobrzeg, uszkodził mienie, dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza i stosował groźby karalne w stosunku do mniejszości narodowych.

Zatrzymany Pawel Ch., pomimo pobytu w Wielkiej Brytanii, pozostał aktywnym pseudokibicem Siarki Tarnobrzeg i utrzymywał liczne kontakty ze środowiskami pseudokibicowskimi zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.

Mężczyzna od wielu lat pozostawał nieuchwytny zarówno dla polskiej jak i brytyjskiej policji, gdyż wiadomo było że przebywa on Wielkiej Brytanii. W 2013 r. trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców z Europy Wschodniej opracowaną przez Scotland Yard, która została opublikowana w brytyjskiej prasie.

Z informacji  uzyskanych przez polskich policjantów, oddelegowanych do Policji Metropolitalnej w Londynie w ramach operacji Nexus, wynikało, że poszukiwany może przebywać na terenie północnego Londynu.

Dzięki współpracy z brytyjskimi policjantami z New Scotland Yard (Metropolitan Police), funkcjonariusze potwierdzili uzyskane informacje. Przy udziale rzeszowskiego Wydziału Poszukiwań KWP ustalono, że poszukiwany posługuje się fałszywą tożsamością oraz prowadzi w miejscu zamieszkania studio tatuażu.

Zatrzymanie było siłowe - specjalna grupa szturmowa wczoraj, 28.02.br., rano, weszła do mieszkania. W środku ujawniono liczne noże, meczetę i siekierę, a także kolekcję obrazków ze swastykami.

(KGP / Oficer Łącznikowy Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii / ig)

Powrót na górę strony