Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Medal Parada w Kosowie

Data publikacji 30.03.2017

28 – 30 marca br., Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, dyrektor Biura Prewencji KGP insp. Dariusz Minkiewicz, Komendant SP w Słupsku insp. Jacek Gil, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz naczelnik Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych BMWP KGP podkom. Marek Dzierżęga gościli na terenie bazy Camp Charlie w Mitrowicy, gdzie stacjonuje XXVI Rotacja Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.

29 marca br. w Kosowie odbyła się Medal Parade, podczas której funkcjonariusze polskiego kontyngentu policyjnego zostali odznaczeni za wzorową służbę i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych zadań. Ponadto Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wyróżnił wybranych policjantów nagrodami motywacyjnymi.

Medal Parade stała się podsumowaniem 4-letniego pobytu polskich funkcjonariuszy Policji w bazie Camp Charlie. W kwietniu br. policjanci przeprowadzą się do sąsiedniego obozu Alpha – Delta.

Policjanci JSPP wykonują zadania nałożone mandatem misji EULEX i jako drugi odpowiedzialny podmiot, po Kosowskiej Policji, a przed siłami wojskowymi KFOR, podejmują działania wynikające z sytuacji panującej w Kosowie. Jednostka jest zobowiązana do utrzymywania zdolności związanych z kontrolą tłumu i zamieszek oraz działań jako grupa do zadań specjalnych przy wykorzystaniu specjalnego uzbrojenia i taktyki. Dowódcą XXVI Rotacji JSPP w Kosowie jest podinsp. Marcin Kuras.

KGP / mg

  • Medal Parada w Kosowie
  • Medal Parada w Kosowie
  • Medal Parada w Kosowie
  • Medal Parada w Kosowie
  • Medal Parada w Kosowie
  • Medal Parada w Kosowie
Powrót na górę strony