Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udzielili pierwszej pomocy

Data publikacji 06.06.2017

Będąca na służbie policjantka pomogła kobiecie, która dostała ataku epilepsji. Funkcjonariuszka ułożyła poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej i wezwała na miejsce pogotowie ratunkowe. Natomiast policjanci ze Słubic udzielili skutecznej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który leżał na trawniku. Natychmiast przystąpili do interwencji i udzielenia pomocy przedmedycznej.

Dzisiaj około godz. 9.00 w centrum Nidzicy w trakcie wykonywania czynności służbowych asp. sztab. Izabela Demska zauważyła upadającą na chodnik kobietę. Funkcjonariuszka jako pierwsza podbiegła do poszkodowanej i rozpoczęła udzielanie jej pomocy. Mieszkanka gminy Działdowo doznała ataku epilepsji. Policjantka ułożyła kobietę na boku i przedzwoniła po karetkę pogotowia. Do chwili przyjazdu pomocy medycznej, policjantka wraz z innymi świadkami tego zdarzenia czuwali przy poszkodowanej. Kobieta wskutek upadku doznała urazu głowy i została przetransportowana do szpitala w Nidzicy.

Aspirant sztabowa Izabela Demska w Komendzie Powiatowej Policji w Nidzicy pełni m.in. funkcje Oficera Prasowego, ale również jest doskonałym profilaktykiem.

***

Do zdarzenia doszło w niedzielę (4 czerwca) o godz.5:00 nad ranem. Dyżurny słubickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu porządku publicznego na jednej z słubickich ulic. Natychmiast pod wskazany adres został skierowany policyjny patrol w składzie: post. Katarzyna Nawrocka oraz st. post. Paweł Wywrocki. Dojeżdżając na miejsce policjanci zauważyli leżącego na trawniku mężczyznę. Policjanci sprawdzili jego funkcje życiowe, stwierdzając brak oddechu i tętna. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe i przystąpili do resuscytacji. Dzięki ich sprawnemu i skutecznemu działaniu 37-latek zaczął samodzielnie oddychać. Policjanci przekazali 37-latka załodze karetki pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Olsztynie / KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • asp. sztab. Izabela Demska
  • post. Katarzyna Nawrocka
  • st. post. Paweł Wywrocki
Powrót na górę strony