Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polski kierowca busa, który zasłabł na autostradzie w Holandii uzyskał pomoc

Data publikacji 08.06.2017

Zdecydowane i szybkie działania małopolskich policjantów oraz błyskawiczna wymiana informacji z holenderską policją przyczyniły się do uzyskania przez kierowcę polskiej firmy transportowej, który zasłabł na autostradzie w Holandii szybkiej i fachowej pomocy medycznej.

W środę, około godz. 11 oficer dyżurny małopolskiej Policji otrzymał zgłoszenie od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o zasłabnięciu polskiego kierowcy na autostradzie A-58 w Holandii. Zgłoszenie pochodziło od spedytora firmy transportowej, którego jeden z kierowców, wykonujący kurs busem, był obecnie na terenie Holandii i zgłaszał pogarszający się stan jego zdrowia. Jak wynikało z informacji kierowca miał zjechać na parking przy autostradzie i omdleć. 26-latek zgłaszał także problemy z utrzymaniem równowagi.

Oficer dyżurny kom. Paweł Ciuruś zdając sobie sprawę, że mężczyźnie należy jak najszybciej udzielić fachowej pomocy, błyskawicznie skontaktował się z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Małopolski dyżurny przekazał wszystkie posiadane dane dotyczące miejsca postoju busa, jego numery rejestracyjne, a także nr telefonu do poszkodowanego. Holenderskie służby zaalarmowane przez polską Policję we wskazane miejsce natychmiast wysłały karetkę pogotowia.

26-latek po udzieleniu mu szybkiej i fachowej pomocy medycznej został przetransportowany do szpitala.

Jak pokazuje praktyka, współdziałanie policji krajów europejskich w ramach strefy Schengen to nie tylko ściganie przestępców, ale również  działania na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony