Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w JSPP w Kosowie

Data publikacji 12.06.2017

W ubiegłą sobotę Jednostkę Specjalną Polskiej Policji w Kosowie wizytował wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego - Pan Ryszard Czarnecki. Eurodeputowany przybył z wizytą do Kosowa w przeddzień wyborów parlamentarnych, podczas których pełnił rolę obserwatora z ramienia Unii Europejskiej.

10 czerwca br. do Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie przybył z niezapowiedzianą wizytacją Pan Ryszard Czarnecki – wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Eurodputowanego przywitał dowódca Jednostki podinsp. Michał Kocot wraz zastępcą nadkom. Pawłem Pawłowskim. Podczas wizyty zaprezentowano sprzęt będący na wyposażeniu JSPP, w tym uzbrojenie oraz pojazdy opancerzone jakimi dysponują polscy policjanci. Eurodeputowanemu pokazano także Bazę Alfa/Delta oraz zapoznano z warunkami bytowymi. Dowódca JSPP podinsp. Michał Kocot przedstawił zadania realizowane przez polskich policjantów wynikające z mandatu misji, strukturę Jednostki oraz omówił bieżącą sytuację polityczną kraju. 

Tematem przewodnim spotkania były przedterminowe wybory parlamentarne, które są konsekwencją upadku rządu Republiki Kosowa. Sytuację w regionie znacząco utrudnia fakt, że władze Serbii oficjalnie nie uznały istnienia Republiki Kosowa. To z kolei przedkłada się na powstawanie napięć społecznych szczególnie w północnej części Kosowa. Z tego względu wyborom przyglądają się unijni obserwatorzy, a o prządek podczas ich trwania dbają wspólnie z kosowską policją funkcjonariusze Jednostki Specjalnej Polskiej Policji.

Przed wyjazdem eurodeputowany podziękował dowództwu Jednostki za spotkanie, wyraził uznanie dla profesjonalizmu polskich policjantów i życzył spokojengo przebiegu misji.

(BMWP KGP / mw)

  • Wizyta wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w JSPP w Kosowie
  • Wizyta wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w JSPP w Kosowie
  • Wizyta wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w JSPP w Kosowie
Powrót na górę strony
Polska Policja