Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali życie mężczyzny chorego na cukrzycę

Data publikacji 14.06.2017

Szybkie i sprawne działania policjantów z patrolu prewencji pozwoliły uratować życie rowerzyście, który stracił przytomność i leżał na chodniku. Funkcjonariusze ułożyli go w pozycji bezpiecznej i udzielili mu pomocy. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego potwierdził, że mężczyzna jest chory na cukrzycę i natychmiastowa wspólna pomoc pozwoliła go uratować.

12 czerwca br. około godziny 20:30, w trakcie patrolowania jednego z osiedli w Głogowie policjanci zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Obok znajdował się jego rower. Poszkodowany był nieprzytomny. Policjanci natychmiast podjęli interwencję, ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i udzielili mu pierwszej pomocy oraz stale monitorowali jego funkcje życiowe. Niezwłocznie wezwali też pogotowie.  

Ich szybka reakcja uratowała życie mężczyźnie. Okazało się bowiem, że 81-letni mieszkaniec Głogowa jest chory na cukrzycę. Jego upadek z roweru był skutkiem choroby. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego stwierdził, że natychmiastowe działanie policjantów umożliwiło podanie choremu odpowiedniego leku w krótkim czasie, co uratowało mu życie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony