Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach w ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Data publikacji 21.06.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zajęli 4 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach w ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W tym roku, zawody odbyły się w dniach 16-18 czerwca na terenie gminy Barczewo. Białostoccy funkcjonariusze byli jedyną drużyną policyjną, która zdecydowała się włączyć do rywalizacji w profesjonalne mistrzostwa ratownictwa medycznego.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zajęli 4 miejsce w  Ogólnopolskich Mistrzostwach w ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Byli oni jedyną drużyną policyjną, która zdecydowała się włączyć do rywalizacji w profesjonalne mistrzostwa ratownictwa.

Gro uczestników startujących w zawodach to byli strażacy oraz grupy ratownicze, które na co dzień udzielają pomocy medycznej. W tym roku, mistrzostwa odbyły się w dniach 16-18 czerwca na terenie gminy Barczewo. Wzięło w nim udział 31 drużyn z całej Polski. Zawodnicy zmierzyli się w 16 konkurencjach polegających m.in. na odebraniu porodu z ciąży mnogiej, udzielenia pomocy rowerzyście z rozległym krwotokiem tętnicy szyjnej, czy też żołnierzom rannym w wyniku najechania pojazdem na bombę.

Ponadto, uczestnicy mistrzostw musieli wykazać się umiejętnościami w negocjacjach przy pozorowanej próbie samobójczej. Warto podkreślić, że drużyna funkcjonariuszy z KMP w Białymstoku, zajmując 4 lokatę w klasyfikacji ogólnej mistrzostw, wykazała się ogromnym profesjonalizmem działania, tym bardziej, że zapewnienie pomocy medycznej stanowi jedno z wielu zadań ustawowych Policji.

Wszystkim uczestnikom ogólnopolskich zawodów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(KWP w Białymstoku / ig)

  • Ogólnopolskie Mistrzostwa w ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
  • Ogólnopolskie Mistrzostwa w ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
  • Ogólnopolskie Mistrzostwa w ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Powrót na górę strony