Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta zagranicznych gości w Chotebuz

Data publikacji 07.07.2017

W dniach 26 – 30 czerwca czesko-polska Wspólna Placówka w Chotebuz miała zaszczyt gościć uczestników 3. edycji kursu języka angielskiego „PCCC Blended English Course 2017” organizowanego przez Akademię Policyjną w Lubece i współfinansowanego w ramach projektu ISEC "Strengthening of PCCC Cooperation in the European Union".

Szkolenie jest dedykowane dla funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Służb Celnych pełniących służbę w centrach współpracy na terenie państw Unii Europejskiej i państw kandydujących do UE.

W tegorocznej edycji udział wzięło 16 przedstawicieli służb z różnych krajów europejskich, w tym: Albanii, Austrii, Czarnogóry, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Włoch. Zajęcia odbywały się zarówno on-line, jak i w trakcie trzech sesji wyjazdowych, zorganizowanych w Akademii Policyjnej w Lubece, Centrum Współpracy PCCC Ayamonte w Hiszpani i Wspólnej Placówce w Chotěbuz w Czechach, gdzie odbył się egzamin języka angielskiego certyfikowany przez „British Council”. Należy podkreślić, że uczestnicy kursu - poza doskonaleniem znajomości języka angielskiego - mogli wymienić się doświadczeniami oraz zapoznać ze specyfiką działania dwóch różnych centrów współpracy.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z kolegami ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu udzielili wsparcia organizacyjnego w realizacji tego przedsięwzięcia.

(KWP w Katowicach/ kp)

Powrót na górę strony