Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez policjantów po służbie

Data publikacji 07.07.2017

Szybka reakcja i czujność radomskiego policjanta wracającego do domu po służbie, zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy rovera, który jechał „wężykiem”. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 46-latek już stracił prawo jazdy, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności. Również wczoraj w czasie wolnym od służby policjant z Krasnegostawu zatrzymał mężczyznę poszukiwanego 10-cioma listami gończymi. 33-latek ma na swoim koncie kradzieże, włamania i wiele innych przestępstw. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Nietrzeźwa kierująca została również zatrzymana przez wrocławskiego policjanta.

Wczoraj wieczorem policjant z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wracając do domu po służbie drogą krajową nr 12 w kierunku Zwolenia zauważył pojazd, którego jazda wskazywała, że kierujacy może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna siedzący za kierownicą gwałtownie przyspieszał, po czym zwalniał, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a następnie pobocze. Jego jazda budziła poważne zastrzeżenia i powodowała bezpośrednie zagrożenie w ruchu. o niebezpiecznych manewrach na drodze powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

Widzący całą sytuację policjant próbował zmusić kierującego roverem do zatrzymania. Kiedy 46-latek zatrzymał się na przystanku autobusowym funkcjonariusz podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i wyjął kluczyk ze stacyjki. Od kierującego czuć było alkohol. Zaskoczony mężczyzna poczatkowo próbował się oddalić, nie reagował na słowa policjanta o pozostaniu w pojeździe. Po chwili na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu radomskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 3.

Czujny funkcjonariusz, który doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierującego to policjant z 24-letnim stażem służby, który obecnie pracuje na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji II Komisariatu Policji w Radomiu. Jego godna naśladowania postawa przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Policja apeluje.

Bardzo ważna jest nasza zdecydowana reakcja gdy widzimy, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że osoby kierujące pod wpływem alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. W każdym przypadku podejrzenia, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa należy niezwłocznie informować Policję.

***

 

Wczoraj po godzinie 15 będący w czasie wolnym od służby policjant z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie w jednym ze sklepów na terenie miasta rozpoznał mężczyznę, który był poszukiwany. Nie znał go, jednak wcześniej widział jego fotografię. Niezwłocznie skontaktował się z policjantami będącymi w tym czasie w służbie i na parkingu wspólnie dokonali jego zatrzymania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, iż 33-latek jest aktualnie poszukiwany 10-cioma listami gończymi oraz jednym zarządzeniem do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna, który aktualnie jest bez stałego miejsca zamieszkania był bardzo zaskoczony widokiem policjantów.

Dziś trafił do zakładu karnego gdzie odsiadywać będzie kary m.in. za oszustwa, kradzieże, kradzieże z włamaniem i jazdę pod wpływem alkoholu.

***

Do zdarzenia doszło po godzinie 4.30 w nocy na jednaj z ulic dzielnicy Krzyki. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji z Komisariatu Policji Śródmieście we Wrocławiu wracając do domu po skończonej służbie zauważył samochód, który jechał przed nim tzw. ,,zygzakiem’’. Postanowił sprawdzić, co jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Jechał przez moment za pojazdem i w miejscu bezpiecznym, kiedy ten zwolnił skręcając w boczną uliczkę podjął interwencję.

Policjant podszedł do siedzącej za kierownicą kobiety i od razu wyczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwił jej dalszą jazdę i zawiadomił o zatrzymaniu funkcjonariuszy będących w służbie. Badanie 27-letniej mieszkanki Piotrkowa Trybunalskiego na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało aż 1,9 promila.

Kobieta za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu / KWP w Lublinie / KWP we Wrocławiu / kp, ig)

 

Powrót na górę strony